Картографічна діяльність


Довідкові атласи та карти

Довідкові видання ДНВП «Картографія» – картографічні твори, призначені для широкого загалу.

Географічні атласи та карти стануть незамінними помічниками поціновувачам географії та економіки, викладачам інститутів та шкіл, студентам та школярам іншим читачам, що цікавляться сучасним станом природи й економіки, актуальними подіями в світі та в Україні.

Видання історичної тематики допоможуть отримати інформацію про динаміку політичних подій і територіальних змін в Україні та світі, а унікальні репродукції старовинних карт спонукатимуть до подальших досліджень і пошуків.

Довідкова картографічна продукція для дітей є одними з найкращих помічників у формуванні світогляду дитини, отриманні нових знань про нашу планету та нашу країну.

Політико-адміністративні карти України, її адміністративних одиниць

Призначенням політико-адміністративних карт є подання графічної інформації про адміністративно-територіальний устрій країни, АР Крим та областей. Карти дають актуальну та вичерпну характеристику адміністративно-територіального устрою регіону, включаючи сільські ради. відображають всі населені пункти, що знаходяться на державному обліку, з поділом їх за адміністративним значенням та типом поселення.

Загальногеографічні карти областей України

Карти областей України відображають сукупність основних елементів місцевості та географічні особливості цих регіонів.

Однаково детально подані об’єкти природного ландшафту (рельєф суходолу та морського дна, гідрографія, рослинність) і соціально-економічні об’єкти: населені пункти, межі адміністративних одиниць і природоохоронних територій та ін. На картах показані усі населені пункти, що перебувають на державному обліку, шляхи сполучення, межі заповідників, природних і ландшафтних парків, позначені висоти, орографічні та ландшафтні назви, тип ґрунтового покриву.

Туристичні атласи та карти

Туристичні атласи та карти – чудова допомога всім, хто подорожує, або тільки збирається подорожувати. Вони поділяються на оглядові карти України (областей) та маршрутні (окремих регіонів). Ці карти містять практичну топографічну, краєзнавчу та довідкову інформацію для планування та вдалого проведення аматорського походу або великої подорожі. Карти Карпат і Криму укладені у масштабі 1:50 000.

Атласи і плани міст

В доробку підприємства атласи міст різного тематичного наповнення та різного формату – універсальні, туристичні та для автомобілістів; великі (21×29), середні (11×19), та кишенькові (10×6,5), як для жителів, так і для гостей цих міст. Вони містять різноманітну інформацію про місто, його інфраструктуру та визначні місця. Актуальна картографічна основа, покажчик вулиць та тематичний покажчик доповнюють зміст кожного видання місця.

Карти міст

Серія карт «Міста України» започаткована у 1993 році і зараз налічує понад 70 видань. В серії представлені як великі міста (Київ, Донецьк, Львів, Харків) так під час їх укладання використовують новітні аерофотознімки і результати польових досліджень місцевості, враховують усі зміни в міській забудові та назвах вулиць. Кожен план, крім основної карти, містить врізку «Центральна частина» у збільшеному масштабі та оглядову мапу «Околиці міста», а також необхідну текстову інформацію – коротку довідку про місто та його визначні місця, тематичний покажчик з докладною інформацією про соціальні та культурні об’єкти, покажчик назв вулиць. Таке подання картографічної і тематичної інформації має на меті полегшити орієнтування на місцевості та зробити основні об’єкти більш доступними.

Атласи та карти автошляхів

Атласи і карти автошляхів розроблені для усіх автоводіїв – від новачків до професіоналів. Їхній зміст дозволить отримати об’єктивну інформацію про транспортну мережу і місцезнаходження населених пунктів, митних переходів, об’єктів обслуговування автомобілів, місць відпочинку, природних і туристичних принад. Докладний масштаб, постійне оновлення інформації за аерофотознімками та офіційними джерелами допоможуть вам отримати точне уявлення про місцевість, спланувати і оптимізувати маршрут.

Навчальна продукція

ДНВП «Картографія» – провідне підприємство України в галузі створення навчальної картографічної продукції від стінних карт до електронних посібників.

Основна мета наших картографічних видань цієї категорії – допомогти учням, студентам і вчителям найефективніше опрацювати тему заняття, швидко засвоювати необхідні знання, забезпечити цілеспрямоване повторення і закріплення основних досліджуваних тем, формувати в учнів вміння працювати з джерелами інформації.

Визначальна характеристика навчальної продукції підприємства – наочність, яка досягається, насамперед, за рахунок зменшення обсягів другорядної інформації і виділення досліджуваної теми. Графічне оформлення карт, враховує особливості вікового сприйняття учнів.

Усі видання відповідають навчальній програмі, мають грифи Міністерства освіти і науки України та відповідні гігієнічні сертифікати.

Рельєфні карти

Об’ємно зображені на пластику гори і височини, низовини і річкові долини, населені пункти створюють неповторний, більш реалістичний вигляд з «живої» земної поверхні, посилюють виразність карти. Завдяки 3D-зображенню та яскравому насиченому кольоровому забарвленню рельєфні карти є наочними посібниками для навчання та інструментом демонстрації. Також вони широко використовуються в оформленні офісів.

Глобуси

Завдяки геометричній подібності з планетою глобус не має собі рівних серед інших засобів картографічної візуалізації. Він залишається незамінним для демонстрації кулястості Землі, зміни нахилу земної осі, добового руху Землі, зміни пір року, для визначення відстаней, площ, кутів, координат, тобто є чудовим наочним посібником з географії, картографії й астрономії, має добрі дидактичні властивості.

Усі глобуси розроблені за сучасними технологіями шляхом вакуумного формування з тонких аркушів високоякісного термопластику, мають яскраве забарвлення та відповідні гігієнічні сертифікати.

Відносно невеликий за розмірами глобус зможе вдало додати тонкий акцент в оформленні вашого офісу чи помешкання.

Політичні глобуси

Забезпечують всебічне і детальне вивчення політичного устрою світу в стислому та об’ємному вигляді. Показані всі держави, їхні столиці та великі міста.

Фізичні глобуси

Відображають географічні особливості та рельєф поверхні Землі, співвідношення різних частин земної поверхні, суходолу та води.

Глобус зоряного неба

Небесна сфера з сіткою екваторіальних координат, екліптикою і найяскравішими зірками, яка дозволяє розв’язувати завдання зі сферичної астрономії, пов’язані з добовим і річним рухами Землі.

Стінні карти для офісів

Стінні карти для офісів – це елегантна деталь інтер’єра та ефективний інструмент для прийняття рішень. Вони стануть незамінними для організацій, діяльність яких залежить від просторового аналізу: від маркетингових досліджень і розширення ринків збуту до відкриття точок продажу.

Жорстка основа (пінокартон) дозволяє уникнути закручування країв карти, виникнення нерівностей. Карти можуть бути заламіновані й оформлені у рами. Завдяки різноманітним кольорам і формам профілю карта вдало вписується в інтер’єр будь-якого офісу.

В асортименті нашого видавництва:

  • стінні карти світу, України та її регіонів;
  • стінні плани міст;
  • рельєфні карти;
  • карти на замовлення.