Це науково-популярне історичне видання розраховано на туристів, істориків, вчителів, школярів-восьмикласників, краєзнавців, членів козацьких організацій та історичних клубів, краєзнавчі музеї, а також усіх, хто захоплюється нашою козацькою спадщиною.
Карта демонструє козацьку добу в історії України, закликає відвідати села і містечка, що колись були значними осередками козацького життя, свідками славних битв і місцями діяльності видатних постатей.
На карті зображено:
- населені пункти, пов'язані з козацькою історією; межі територій, на які поширювалася влада Богдана Хмельницького в 1654-1657 рр. (найбільше територіальне зростання Війська Запорозького); гетьманські столиці, полкові та сотенні міста, запорозькі січі; паланкові центри та інші осередки козаччини; місця, пов'язані з видатними діячами козацької доби; місця битв; місця, пов'язані з гайдамаччиною і рухом опришків; монастирі й церкви; палаци, громадські споруди; польські, турецькі та російські фортеці.
- сучасні кордони та межі: держави, Автономної Республіки Крим і областей України, районів, територій, підпорядкованих міським радам; населені пункти; шляхи сполучення, що допоможуть мандрівникові легше знайти потрібний об’єкт.
На врізці до головної карти представлено політичний огляд тогочасної України.
На звороті карти – коментар до кожного населеного пункту, пов’язаного з козацькою історією. Текст містить свідчення про адміністративний статус села або міста в XVI-XVIII ст. (столиця, полковий або сотенний центр) та коротку інформацію про історичні події.
Карта оздоблена в бароковому стилі й прикрашена портретами гетьманів, отаманів і гайдамацьких ватажків.

Масштаб 1:1 500 000
Мова укр
Козацька Україна XVI-XVIII ст., м-б 1:1 500 000
  • 1430
  • 978-966-475-770-3
  • 36.00 грн.
36.00 грн.